jaką używaną ciężarówkę wybrać

Jaką używaną ciężarówkę wybrać?

Obecny rynek obfituje w różnego rodzaju sprzęt z drugiej ręki. Czasami warto zwrócić na niego uwagę, gdyż swoją jakością oraz sprawnością nie odbiega od nowych jednostek. Podobnie jest w przypadku samochodów ciężarowych. Okazuje się, że używane samochody ciężarowe, to świetny pomysł dla rozwijających się firm, które dzięki kupnie sprzętu używanego, mogą naprawdę bardzo dużo zaoszczędzić, co przełoży się na szybsze uzyskanie przychodu, w związku z błyskawicznym powiększeniem swojej floty, bez konieczności zaciągania niebotycznych kredytów. W tym artykule dowiecie się właśnie, jaką używaną ciężarówkę najlepiej wybrać.

Rodzaje samochodów ciężarowych

Zanim wskażemy, jaki samochód ciężarowy używany najlepiej kupić, omówimy w kilku zdaniach, czym w ogóle są samochody ciężarowe. Najprostsza definicja stanowi, iż samochody ciężarowe to takie pojazdy, których konstrukcja umożliwia im przewożenie konkretnego ładunku. Podział samochodów ciężarowych kształtuje się, następując:

  • ciągniki balastowe;

  • ciągniki siodłowe;

  • samochody skrzyniowe;

  • samochody przeznaczone do przewozu ludzi;

  • samochody przeznaczone do przewozu towarów oraz ciągnięcia przyczep;

  • samochody ciężarowo-osobowe;

  • samochody specjalne.

jaką używaną ciężarówkę wybrać 2

Ceny ciężarówek używanych

W przypadku zakupu używanych samochodów ciężarowych może nas spotkać bardzo miła niespodzianka. Są one dużo tańsze od nowych pojazdów, a niejednokrotnie dorównują im sprawnością i jakością. Starsze jednostki są dodatkowo dużo tańsze w eksploatacji oraz ich podatność obsługowa jest większa. Dodatkowym atutem starszych pojazdów jest fakt, iż potrafią je usprawnić w większości starsi kierowcy, którzy niejednokrotnie w przeszłości mieli do czynienia z takimi pojazdami. Są one niewątpliwie mniej doposażone w elektronikę, a ich podstawowe naprawy można dokonać przy pomocy podstawowych narzędzi przez nawet niewykwalifikowanego kierowcę. Używany samochód ciężarowy można już kupić za kilkanaście tysięcy, także stanowi to znakomitą alternatywę dla nowego, niejednokrotnie bardzo drogiego sprzętu.

Używane ciężarówki – opinie

W przypadku poszukiwań opinii na temat używanych ciężarówek zachowajmy się racjonalnie. Nasze otoczenie aż huczy od dziesiątek negatywnych opinii dotyczących praktycznie każdej znanej marki. Weźmy pod uwagę fakt, iż takie negatywne opinie częstą pisane są przez sfrustrowanych użytkowników, którzy akurat trafili na ten jeden felerny model. Także nie są one miarodajne. Kierujmy się swoim rozsądkiem i racjonalnym myśleniem, a na pewno trafimy na wymarzony model, który będzie służył nam lata. Weźmy pod uwagę również fakt, iż koszty eksploatacji takich używanych pojazdów, mogą okazać się dużo niższe niż w przypadku nowych. A i dostępność mechaników, którzy będą w stanie rozwiązać dosyć często spotykane problemy, będzie dużo większa, niż w przypadku sprzętu nowego, który z reguły wymaga skomplikowanej maszynerii diagnostycznej oraz rozbudowanego zaplecza warsztatowego do zdiagnozowania i naprawy nawet najprostszej usterki.

Ranking używanych ciężarówek

Tak jak w przypadku innego sprzętu ciężkiego, każdy model ma swoje plusy i minusy. Także tworzenie rankingu bez wskazania wybranych kryteriów mija się z celem. My sugerujemy każdy zakup rozpatrywać indywidualnie, szukając samochodów ciężarowych raczej tylko i wyłącznie wśród sugerowanych producentów: DAF, Iveco, KrAZ, MAN, Mercedes-Benz, Renault, Scania, Tatra, Volvo oraz nasz rodzimy Star.

jaką używaną ciężarówkę wybrać 3

Podsumowanie

W artykule w sposób skrócony omówiliśmy problematykę zakupu samochodu ciężarowego używanego. Wskazaliśmy czołowych producentów tychże pojazdów oraz zwróciliśmy uwagę na fakt, iż zakup używanego samochodu ciężarowego może być wspaniałą alternatywą dla rozwijającej się firmy, której jeszcze nie stać na zakup nowego sprzętu. Jeżeli interesuje Was podobna tematyka, do tej poruszanej w artykule, zapraszamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi artykułami. Znaleźć tam możecie pełne kompendium wiedzy na tematy dotyczące zarówno sprzętu ciężkiego, jak i niektórych rodzajów paliw zarówno tych odnawialnych, jak i nieodnawialnych.

Jaką używaną ciężarówkę wybrać?
5 (100%) 1 vote[s]

Zostaw komentarz