Jaki ciągnik / traktor na 100 ha?

Jakie powinny być dwie najważniejsze cechy traktora na 100 ha? Przede wszystkim wielozadaniowość i niezawodność. Jakie jeszcze zalety powinien mieć główny ciągnik na 100 hektarów? Poznaj nasze wskazówki w tym temacie i przejrzyj listę najbardziej polecanych modeli. Wszyscy wiedzą doskonale o tym, że idealny ciągnik powinien mieć dużą moc, mocny udźwig oraz szeroki rozstaw osi. Gdy wybierasz ciągnik, to szczególną uwagę musisz zwrócić również na inne elementy. Każde gospodarstwo rolne ma trochę odmienne potrzeby, zależnie od specjalizacji produkcji. Bardzo często to, co dla jednej osoby jest zaletą maszyny rolniczej, dla drugiej będzie wadą nie do pokonania.

Lista ciągników na 100 ha:

  1. Valtra T174E (175 KM)

Ten model doceniamy jest przede wszystkim za wygodną pracę oraz solidną amortyzację. Bardzo dobrze sprawdzi się przy cięższych pracach polowych. Dużym utrudnieniem dla niektórych może być jednak bardzo wysoki koszt zakupu tej maszyny.

  1. John Deere 7530 (180 KM)

To jest natomiast jeden z najchętniej wybieranych modeli używanych z tego przedziału mocy. Według większości rolników jest to odpowiedni ciągnik na 100 hektarów, ponieważ ma spory udźwig oraz jest solidnie wykonany. Minusem może być to, że w tym ciągniku absolutnie nie ma żadnych udogodnień, które są charakterystyczne między innymi dla tak zwanych ,,jelonków” nowszych generacji.

  1. New Holland T7.230 (180 KM)

Model ten jest doceniamy między innymi za bogate wyposażenie oraz wydajną pracę. Niektórzy gospodarze za minus uważają jednak zastosowanie dużej ilości elektroniki oraz stosunkowo wysoki koszt serwisowania tej maszyny rolniczej.

  1. Fendt 820 Vario (190 KM)

Wśród zalet tego ciągnika jest wymieniana komfortowa skrzynia biegów oraz bardzo mała awaryjność według niektórych właścicieli tej maszyny rolniczej oryginalne części zamienne mogłyby być jednak trochę tańsze. Krąży w sieci również zdanie, że silnik może palić trochę mniej.

Te cztery modele traktorów są najchętniej kupowane w Polsce do 100 hektarów ziemi. Który z nich Ty wybierzesz?

Jaki ciągnik / traktor na 100 ha?
5 (100%) 2 vote[s]

Zostaw komentarz