Jaki ciągnik / traktor na 20 ha?

Wybierając maszynę do gospodarstwa, trzeba zastanowić się nad tym, jakim zadaniom będzie musiała ona sprostać. Podpowiemy Ci, jaki ciągnik na 20 hektarów będzie dla Ciebie najlepszy. Stworzyliśmy specjalną listę. Zobacz poniżej.

Lista ciągników na 20 ha:

1. New Holland TD 5.85 (80 KM)

To czołowy model marki New Hollad, który przez ostatnie trzy lata był jednym z najchętniej kupowanych ciągników. Rolnicy, którzy są właścicielami 20 hektarów ziemi jako jego zalety wymieniają głównie mało awaryjny silnik oraz wygodę pracy w ekstremalnych warunkach. New Holland może być jedynym ciągnikiem w gospodarstwie i z pewnością sobie ze wszystkim poradzi. Jako minusy należy wymienić: wysoki koszt przeglądu, średnią jakość wykonania kabiny oraz oporną skrzynię biegów.

  1. Case IH Farmall 85A (82 KM)

Kolejny prezentowany i rekomendowany przez nas model ciągnika to Farmall 85A. Jest to traktor mechaniczny, który rolnicy chwalą przede wszystkim za prostotę obsługi, dobrą zwrotność oraz niewielkie spalania. Z uwagi na oszczędność jeżeli chodzi o elektronikę, dobrze się on sprawdzi jako najważniejszy ciągnik w 20-hektarowych gospodarstwach. Jeżeli chodzi o jego wady, to rolnicy, wymieniają najczęściej wysoki koszt części zamiennych.

3. John Deere 6110M (83 KM)

Zielono-żółty 6110M wyróżnia się przede wszystkim solidną hydraulikę, dobrym udźwigiem oraz wygodną kabiną. W ciągu ostatnich trzech lat ten model był rejestrowany tylko 28 razy, a szkoda, bo jest to naprawdę dobrze wykonany traktor. Za jego najważniejsze wady rolnicy uważają skomplikowaną budowę oraz duże zużycie paliwa, które bardzo mocno wpływa na wysokie koszty eksploatacji.

4. Zetor Proxima 90 (87 KM)

Zetor Proxima 90 (87 KM) to jeden z najbardziej popularnych ciągników o tej mocy. W Polsce w ciągu ostatnich trzech lat zarejestrowano aż 408 nowych egzemplarzy. Wbrew pozorom jest to naprawdę bardzo dużo. Jeżeli chodzi o jego zalety to będzie to przede wszystkim duża dostępność części zamiennych oraz niewielki koszt serwisowania. Do wad należy zaliczyć awaryjność zwolnic i zacinanie podnośnika.

Jaki ciągnik / traktor na 20 ha?
5 (100%) 1 vote[s]

Zostaw komentarz