Jaki ciągnik / traktor na 30 ha?

Jeden ciągnik na 30 hektarów zazwyczaj nie jest wystarczający. Chociaż nie każdy rolnik zajmuje się wymagającą uprawą, to taki areał zawsze jest związany z nakładem pracy, który przekracza możliwości jednego traktora. Jaki model będzie najbardziej odpowiednią maszyną jako główny traktor w Twoim gospodarstwie? Zachęcamy do zapoznania się z naszą listą! Stworzyliśmy ją specjalnie dla Ciebie!

Lista ciągników na 30 ha:

  1. John Deere 5090M (90 KM)

John Deere 5090M (90 KM) jest ciągnikiem w kolorach zielonym i żółtym. Modeli tej firmy nie można pomylić z żadnymi innymi. Wśród jego zalet wymienia się przede wszystkim wygodę pracy, zrównoważone spalania i duży udźwig. Wśród jego wad rolnicy, który dysponują 30 hektarami wymieniają wysoki koszt serwisowania oraz części zamiennych. W ciągu ostatnich trzech lat zarejestrowano 36 takich maszyn rolniczych.

  1. Ursus 1014 (95 KM)

Jest to jeden z najbardziej popularnych modeli importowanych ciągników, wśród modeli reprezentujących ten przedział mocy. Jego ogromną zaletą jest wielozadaniowość oraz prosta konstrukcja. Dla niektórych rolników 4-cylidrowy silnik nie będzie niestety wystarczający. Nie będzie on odpowiedni na trudne tereny i może nie pasować do wymagających maszyn towarzyszących. W ostatnich trzech latach zostało odnotowanych 65 rejestracji egzemplarzy sprowadzonych z zagranicy.

  1. Case IH Farmall 95A (95 KM)

W ostatnich trzech latach zarejestrowano aż 294 razy model Case IH Farmall 95A (95 KM). Do zalet tego modelu należy zaliczyć przede wszystkim zwrotność oraz niewielkie koszty eksploatacji. Rolnicy najczęściej narzekają na brak napędu na przednią oś, awaryjność czujników oraz stosunkowo niską wagę samej maszyny. Trzeba jednak podkreślić, że takie komentarze można przede wszystkim usłyszeć w odniesieniu do egzemplarzy z drugiej ręki, czyli używanych.

Czy których z tych modeli Ci się spodobał? Myślisz o zakupie nowego, czy używanego ciągnika? Mamy nadzieję, że ta lista pomogła Ci w znalezieniu najlepszego traktora na Twoje 30 hektarów.

Jaki ciągnik / traktor na 30 ha?
5 (100%) 1 vote[s]

Zostaw komentarz