Jaki ciągnik / traktor na 50 ha?

Wielu rolników myśli o tym, jaki ciągnik na 50 hektarów będzie odpowiedni jako główna maszyna do gospodarstwa. Poniżej specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy listę polecanych przez nas modeli. Mamy nadzieję, że pomoże Ci ona podjąć właściwą decyzję.

Co uwzględnić przed zakupem ciągnika na 50 hektarów?

Zanim kupisz ciągnik musisz wziąć pod uwagę kilka parametrów. Musisz na przykład zastanowić się, przez ile motogodzin w czasie roku będzie on pracował. Kupienie nowego ciągnika z pewnością mocno wpłynie na budżet gospodarstwa, bo jest to gigantyczny wydatek. Istotne jest to, żeby Twoja inwestycja na jakimś się zwróciła. Maszyny o mocy, która oscyluje wokół 120-130 KM, poleca się na taki areał i nie powinny one absolutnie stać bezczynnie w garażu. Gdy nie wszystkie posiadane przez Ciebie hektary są gruntami ornymi, to weź pod uwagę wybranie maszyny rolniczej o trochę mniejszej mocy.

Lista ciągników na 50 ha:

1. Zetor 12145 (120 KM)

Jest to jeden z najczęściej wybieranych ciągników w tym przedziale mocy. Model Zetor 12145 jest doceniany przede wszystkim za prostą konstrukcję i prosty dostęp do tanich części zamiennych. Do wad rolnicy zaliczają stosunkowo niską jakość wykonania.

  1. John Deere 6120M (120 KM)

Potocznie ten model ciągnika nazywa się jelonkiem. To odpowiedni ciągnik na 50 hektarów z uwagi na jego solidne wykonanie oraz bardzo, ale to bardzo małą awaryjność. Rolnicy narzekają przede wszystkim na wysokie spalanie paliwa i tutaj nie ma się co dziwić, chociaż trzeba pamiętać, że jest to ciągnik i pojemność baku i spalanie zawsze będzie większe niż na przykład w samochodzie osobowym lub dostawczym. Jednak to gigantyczne według niektórych spalanie paliwa ma przełożenie na wydajną pracę nawet przy bardzo intensywnych zabiegach. Trzeba o tym pamiętać i to docenić. Jest na rynku bardzo wiele ciągników John Deere 6120M (120 KM) z drugiej ręki w całkiem niezłym stanie technicznym.

Czy ten wpis dał Ci do myślenia? Czy któryś z tych traktorów przypadł Ci do gustu? Jeżeli tak, to bardzo nas to cieszy!

Jaki ciągnik / traktor na 50 ha?
3 (60%) 2 vote[s]

Zostaw komentarz