jaki samochód dostawczy wybrać

Jaki samochód dostawczy wybrać?

Jeżeli szukasz wielozadaniowego pojazdu do swojej firmy, to samochód dostawczy będzie świetnym wyborem. Taki pojazd może służyć to wszystkich zadań transportowych Twojej firmy. Przetransportujesz nim towar, ludzi lub sprzęt. Jeżeli postawisz na niezawodność i wybierzesz sprawdzony pojazd, będziesz mógł być pewny, że nic Cię nie zaskoczy podczas realizacji misji i wizji Twojej firmy. Zanim odpowiemy jednoznacznie na główne pytanie artykułu, czyli jaki samochód dostawczy wybrać, przejdziemy razem przez kilka pytań, które ułatwią Ci dokonanie trafnego wyboru.

Rodzaje samochodów dostawczych

Podstawowym pytaniem, jakie musisz sobie zadać podczas wyboru odpowiedniego samochodu dostawczego, jest to związane z jego ładownością. Na rynku mamy dostępne samochody dostawcze do 3,5 tony oraz powyżej 3,5 tony. Musisz pamiętać, że w zależności od Twojego wyboru, kierowca, który będzie prowadził Twój samochód dostawczy, będzie musiał mieć odpowiednie uprawnienia – do 3,5 tony wystarczy prawo jazdy kategorii B, powyżej 3,5 tony niezbędne będzie już prawo jazdy kategorii C. Musisz bardzo dokładnie przeanalizować, czego potrzebujesz: czy wystarczy Ci niewielki pojazd z dużą przestrzenią ładunkową, czy raczej potrzebujesz pojazdu, który zabierze do dziewięciu członków Twojej ekipy lub potrzebujesz pojazdu, który będzie na co dzień przewoził kilka ton ładunku. Kolejnym istotnym kryterium, którym powinieneś się kierować, jest bezawaryjność samochodu dostawczego. Nie ma w tym nic odkrywczego – każda usterka to dodatkowe koszty, które będzie musiała ponieść Twoja firma. A wiadome jest, że każdy przedsiębiorca dąży do minimalizacji kosztów i maksymalizacji zysków. Ostatnim kryterium doboru samochodu dostawczego powinien być komfort kierowcy, który w przypadku firmy nastawionej na transport będzie odgrywał ogromną rolę. Jeżeli my zadbamy o naszych pracowników, to oni będą bardziej zdeterminowani do produktywnej i bezproblemowej pracy. Biorąc pod uwagę powyższe kryteria, sami jesteśmy już w stanie ocenić, jaki rodzaj samochodu dostawczego będzie idealny dla naszej firmy.

jaki samochód dostawczy wybrać

Ceny samochodów dostawczych

Ceny samochodów dostawczych są bardzo zróżnicowane. Okazuje się, iż mogą one kosztować od kilku tysięcy złotych do nawet kilkuset tysięcy złotych. Wszystko oczywiście zależy od kilku podstawowych czynników. Po pierwsze droższe będą pojazdy nowe, od już używanych. Na wyższą cenę samochodów dostawczych wpłynie zdecydowanie jego wyposażenie. Te lepiej doposażone, które posiadają niejednokrotnie nie tylko nawigację i czujniki parkowania, ale również automatyczną klimatyzację, nadajnik GPS oraz umożliwiają szefowi w czasie rzeczywistym kontrolowanie parametrów pojazdu, oraz jego miejsca na mapie świata będą znacznie droższe od tych, które nie posiadają tego dodatkowego wyposażenia. Warto za każdym razem przed kupnem samochodu dostawczego dokonać odpowiedniej, chłodnej kalkulacji. Czy warto kupić nowy pojazd? Czy warto dopłacić za dodatkowe wyposażenia? Czy może warto zainwestować w pojazd używany? Na co możemy sobie pozwolić przy zakupie samochodu dostawczego?

Samochody dostawcze – opinie

Jeżeli chcemy sugerować się opiniami o samochodach dostawczych, to nie zawsze warto sugerować się subiektywnymi opiniami naszych kolegów lub bezimiennych użytkowników Internetu. Warto samemu dokonać odpowiedniej oceny, biorąc pod uwagę wszystkie opisane powyżej kryteria. Jeżeli kupujemy samochód nowy, na gwarancji, to tak naprawdę nie musimy brać pod uwagę aspektów trwałości samochodów dostawczych opisywanych przez innych Internautów. Pojazd taki przeważnie ma gwarancję i pełen pakiet pomocy w drodze. Dzięki temu to producentowi zależy, aby jego pojazd był niezawodny. Dopóki obejmuje nas gwarancja, dopóty możemy być pewni, że nasz pojazd pozostanie sprawny.

Ranking samochodów dostawczych

W kwestii rankingu samochodów dostawczych nie ma złotego środka. Nie możemy się sugerować tym, który samochód dostawczy jest lepszy, a który gorszy. Każdy ma swoje mocne i słabe strony. Jeżeli szukamy samochodu dostawczego, warto zwrócić uwagę na poniższe propozycje. Z pojazdów marki Citroën: Jumper, Jumpy, Berlingo oraz Nemo. Z pojazdów proponowanych przez markę Dacia: Dokker. Marka FIAT oferuje nam pojazdy: Ducato, Doblò, Scudo oraz Fiorino. Marka Ford oferuje pojazdy: Ranger, Transit, Transit Connect oraz Transit Custom. Ciekawą ofertę przedstawia marka Iveco: Daily, Isuzu oraz Rodeo. Hyundai oferuje takie pojazdy jak: Starex oraz iLoad. Mercedes-Benz w swojej ofercie posiada niezawodne pojazdy: Sprinter, Vito, Citan i Vario. Nissan w swojej ofercie posiada następujące samochody dostawcze: NV200, Interstar, Cabstar oraz Primastar. Ciekawe i warte uwagi są również pojazdy produkowane przez firmy Mitsubishi, Opel, Peugeot, Renault, Škoda, Toyota oraz oczywiście niezawodną i fantastyczną markę Volkswagen. Jednego i w pełni transparentnego rankingu nie można stworzyć, ponieważ wszystko zależy od tego, jakie kryteria przyjmiemy do oceny.

jaki sampchód dostawczy wybrać 3

Podsumowanie

W artykule opisaliśmy problematykę samochodów dostawczych. Przedstawiliśmy metodykę ich wyboru w zależności od tego, jaką działalność prowadzimy. Podaliśmy orientacyjne ceny oraz wskazaliśmy czołowych producentów samochodów dostawczych. Wybór pozostaje tylko Wam drodzy czytelnicy. Jeżeli interesuje Was tematyka pojazdów dostawczych lub innych maszyn ciężkich, to zapraszamy do naszych pozostałych artykułów.

Jaki samochód dostawczy wybrać?
5 (100%) 1 vote[s]

Zostaw komentarz