Żadne z ogłoszeń nie pasuje do wymaganych kryteriów.

Ciągle rozwijająca się gospodarka oraz rosnący popyt na drewno pod każdą postacią wymusza na ludzkości coraz to nowe sposoby na pozyskanie i obróbkę drewna. Do tego celu niezbędne są zaawansowane maszyny leśne, które w bardzo niesprzyjającym terenie muszą prowadzić ciężką pracę. Ten trudny teren, ogromne przeciążenia, ogromna ilość i ciężar powalanych drzew wymusza na konstruktorach tworzenie wytrzymałych i niezawodnych maszyn leśnych.

Jeżeli interesuje Cię tematyka maszyn leśnych to ten artykuł jest specjalnie dla Ciebie. Zacznijmy od tego czym w ogóle są maszyny leśne. Ano są to wszystkie maszyny, które służą do wykonywania prac na leśnych obszarach. Musza wykonywać one takie czynności jak karczowanie drzew, cięcie drzew oraz przewóz drewna.

Nowe maszyny leśne

Marzeniem każdego leśnego przedsiębiorcy byłby zakup nowych maszyn leśnych. Nowe maszyny leśne charakteryzują się świetnym przystosowaniem do pracy w lesie. Konstruktorzy nowych maszyn leśnych główny nacisk kładą na bezpieczeństwo i komfort pracy operatora. Biorą też pod uwagę wydajność pracy maszyny, a także ochronę środowiska (z czego słyną nowe maszyny leśne).

Pomimo, że koszt zakupu nowej maszyny leśnej jest ogromny, niekwestionowane atuty takich maszyn w pełni rekompensują poniesione przez firmę koszty. Nowa maszyna leśna jest na pełnej gwarancji, ma zapewniony kompletny serwis oraz z pewnością posłuży nam lata.maszyny leśne

Rodzaje maszyn leśnych

W skład maszyn leśnych wchodzą urządzenia do zrywki drewna, przyczepy transportowe, piły, rębaki oraz bardzo złożone linie produkcyjne, które służą do przetwarzania zebranego drewna. Drugą grupę stanowią maszyny, których głównym zadaniem jest praca przy pozyskiwaniu surowca, jakim jest drewno. Możemy wyróżnić dwa główne rodzaje maszyn leśnych:

 • Maszyny wykorzystywane do technologicznych zadań (ścinka, przycinka, okrzesywanie).

 • Maszyny do operacji transportowych (zrywka drewna i wywóz z lasu).Oczywiście rozwijająca się technologia stworzyła maszyny, które łączą w sobie zalety tych obu grup. Dzięki temu, ten rodzaj maszyn leśnych może służyć do jednoczesnej ścinki, okrzesywania oraz zrywki. Technologia umożliwia im wykonywanie jeszcze szeregu innych czynności. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych rodzajów maszyn leśnych:

 • Harwestery – to maszyny ścinkowo-układające. Ich praca polega na ścinaniu drzew, okrzesywanie ich z gałęzi oraz układanie w stosy. Te maszyny są przeważnie na podwoziu gąsiennicowym lub kołowym. Maszyna wyposażona jest w głowicę ścinkową, która zamontowana jest na żurawiu hydraulicznym. Dodatkowo Harwester posiada chwytak do drewna. Elementy tnące maszyny są przeważnie w postaci tarczowej lub łańcuchowej piły.

 • Forwardery – są to maszyny, które są połączone przegubowo z wózkiem jezdnym. Ich głównym zadaniem jest zrywka nasiębierna. Polega ona na takim transporcie drewna z miejsca pozyskania do drogi wywozowej, iż drewno to nie ma kontaktu z podłożem. W tym celu Forwarder wyposażono w żuraw oraz chwytak do drewna.

 • Harwardery – to wielofunkcyjne maszyny, które łączą w sobie funkcje forwardera oraz harwestera. Mogą z jednej strony okrzesać drzewo z gałęzi, dokonać przerzynki oraz ułożyć drewno. Z drugiej, gdy doposaży się go w chwytak, można użyć maszyny do zrywki i podowzu drzewa.

Używane maszyny leśne

Idealnym rozwiązaniem dla nowych firm, które zajmują się obróbką i transportem drzew jest zainwestowanie w używane maszyny leśne. Pomysł jest o tyle dobry, gdyż tak naprawdę ten ciężki sprzęt jest bardzo wytrzymały i niezawodny. Dlatego gdy jakaś firma sprzedaje używane maszyny leśne, często są one jeszcze w świetnej kondycji, ich jakość oraz trwałość są na bardzo wysokim poziomie.

Co więcej, jeżeli tylko dobrze poszukamy, możemy znaleźć sprzęt, który jest jeszcze na gwarancji producenta, przez co pewność, że nas nie zawiedzie wzrasta. Używane maszyny leśne są świetną alternatywą dla drogiego i czasami nieosiągalnego dla mniejszych firm sprzętu leśnego.

Maszyny leśne Niemcy

Jeżeli zastanawiacie się gdzie najlepiej szukać maszyn leśny to Niemcy będą doskonałym wyjściem. Ich ciągle pędząca gospodarka sprawia, że funkcjonujące tam firmy chętnie wymieniają swoje niemieckie maszyny leśne na nowe. A stare sprzedają w bardzo korzystnych cenach. Szybko może się okazać, że o wiele korzystniej będzie kupić maszyny leśne w Niemczech i sprowadzić je do Polski. Po krótkim bilansie, okazuje się bowiem, że transport i zakup niemieckiej maszyny leśnej jest dużo korzystniejszy od oferowanego sprzętu na lokalnym rynku.

Maszyny leśne sprzedaż

Rynek sprzedaży maszyn leśnych nie jest bardzo rozbudowany. Pomimo wszystko znaleźć można kilka wiodących firm, które się tym zajmują. Najlepszym miejscem do poszukiwania maszyn leśnych na sprzedaż będzie znowu Internet. Oczywiście można starać się znaleźć konkurencyjne oferty sprzedaży maszyn leśnych w gazetach branżowych, albo udać się na eventy lub pokazy sprzętu leśnego, gdzie producenci będą promowali sprzedaż maszyn leśnych. Jednak polecany jest jednak wciąż Internet, jak najlepsze miejsce sprzedaży maszyn leśnych.

Maszyny leśne poleasingowe

Jeżeli zastanawiacie się gdzie szukać dobrego i sprawdzonego sprzętu, który nierzadko jest jeszcze na gwarancji producenta to wybór maszyn leśnych poleasingowych będzie topowym rozwiązaniem. Maszyny leśne poleasingowe są świetnym wyjściem dla firmy, która nie ma możliwości w inwestowanie w drogi nowy sprzęt. Przy wyborze maszyn leśnych poleasingowych, jeżeli tylko wykażemy się odrobiną cierpliwości oraz będziemy mieli zmysł poszukiwacza dobrych ofert, możemy trafić na świetny sprzęt, który nie dość, że nie jest mocno wyeksploatowany to jeszcze sprzedawany jest w bardzo atrakcyjnej i niewygórowanej cenie.

Maszyny leśne cena

Jak przy każdym ciężkim sprzęcie, tak i przy maszynach leśnych ich cena jest bardzo zróżnicowana. Trzeba zdać sobie sprawę , że inna będzie cena maszyny leśnej, która tylko transportuje drewno, od maszyny, która wykonuje jeszcze szereg innych dodatkowych czynności. I tak cena maszyn leśnych waha się od kilku tysięcy złotych do kilku milionów złotych. Każdy kto określi swoje preferencje oraz wymagania co do swojego upragnionego sprzętu, przy pomocy porównywarke cen pozna bardziej szczegółowy zakres cen szukanych maszyn leśnych. maszyny leśne

Części do maszyn leśnych

Pomimo, że jak wcześniej pisaliśmy, rynek maszyn leśnych nie jest przesycony ilością firm, o tyle rynek części do maszyn leśnych jest już bardziej rozbudowany. Większość firm produkujących maszyny leśne zdaje sobie sprawę, że główny zysk będą mieli właśnie ze sprzedaży części do maszyn leśny. Dlatego ewentualny użytkownik nie ma powodu do obaw, że w przypadku awarii lub zwykłego skończenia się resursu urządzenia, zabraknie mu miejsca, w którym będzie mógł kupić nowe części do maszyn leśnych. Wyszukiwarki internetowe wyrażają się jasno – części do maszyn leśnych nikomu i nigdy nie zabraknie.

Producenci maszyn leśnych

Główni producenci maszyn leśnych to:

 • John Deere

 • Komatsu

 • Rottne

 • Ponsse

 • EcoLog

 • Gremo

 • Logset

 • Tigercat

 • Suma

Ogłoszenia maszyn leśnych

Jeżeli zadajecie sobie pytanie, gdzie najlepiej szukać ogłoszeń maszyn leśnych to wydaje się, że Internet będzie najlepszym do tego miejscem. Znaleźć tam można praktycznie wszystkie ogłoszenia maszyn leśnych większych szanujących się firm. Oczywiście polecamy również swoje poszukiwania rozszerzyć o gazety branżowe oraz świetnym pomysłem na znalezienie ciekawych ogłoszeń maszyn leśnych jest udział we wszelkiego rodzaju eventach i pokazach sprzętu leśnego.

Używane maszyny leśne

Dostępne na naszej stronie internetowej używane maszyny leśne, można przeglądać przez kliknięcie w linki poniżej. Pod każdym z nich znajdziesz opis używanych urządzeń leśnych, z takich krajów, jak: Polska, Finlandia, Szwecja, Niemcy, Norwegia oraz innych państw w Europie.

Do czego można zastosować używane maszyny leśne?

Maszyny leśne przeznaczone są do wykonywania prac w lasach. Należy tutaj wymienić przykładowo takie czynności, jak: karczowanie, ciecie drzew i przewóz drewna. W kategorii nazwanej używane maszyny leśne można spotkać na przykład: sprzęt do zrywki drewna, przyczepy do przewozu drewna, rębaki, piły mechaniczne oraz inne. Natomiast do pozyskiwania drewna stosuje się między innymi takie maszyny, jak: harwestery, forwardery, harwardery oraz skidery. Najprostszy podział maszyn leśnych
Maszyny leśne na sprzedaż dzieli się na dwie główne grupy. W pierwszej z nich znajdują się maszyny przeznaczone do zadań technologicznych, na przykład do ścinki drzew, okrzesywania lub przycinki. W drugiej grupie natomiast są używane maszyny leśne, które wykorzystuje się przy operacjach transportowych, na przykład przy zrywce drewna albo wywożeniu go z lasu. Połączenie tych dwóch grup
Warto jeszcze wspomnieć o maszynach leśnych na sprzedaż, które stanowią połączenie dwóch wymienionych wcześniej grup. Może to być na przykład używana maszyna leśna, która jest wykorzystywana do ścinki, okrzesywania, przerzynki i zrywki. Bardzo nowoczesne maszyny używane tego rodzaju mają też wiele dodatkowych funkcji. To sprawia, że są jednymi z najchętniej kupowanych przez użytkowników maszyn. Często można je spotkać w leśnictwie.

Co to są harwestery?

Wcześniej wymieniliśmy kilka nazw maszyn leśnych używanych, które nie dla wszystkich mogą być zrozumiałe. Pierwsza takie urządzenia to harwestery. Są to maszyny leśne na sprzedaż ścinkowo-układające. Służą one do ścinania drzew, okrzesania ich z gałęzi oraz układania we właściwy sposób. Maszyny leśne używane tego rodzaju są wyposażone w podwozie gąsienicowe albo kołowe. Na specjalnie do tego przeznaczonym wysięgniku albo żurawiu hydraulicznym posiadają zawieszoną głowicę ścinkową, która jest wyposażona w chwytak do drewna. Ta maszyna leśna używana ma elementy tnące, takie jak piły tarczowe albo łańcuchowe.

Do czego wykorzystywane są forwardery?

To kolejny bardzo ciekawy, choć mało znany rodzaj używanych maszyn leśnych dostępnych w naszym sklepie internetowym. Są to maszyny leśne na sprzedaż połączone przegubowo z wózkiem jezdnym. Wykorzystywane są one do zrywki nasiębiernej, która polega na przewożeniu drewna z miejsca pozyskania do drogi wywozowej. Dzięki temu urządzeniu drewno nie ma kontaktu z podłożem. Forwardery są wyposażone w żuraw oraz chwytak do drewna. Tego rodzaju używane maszyny leśne są wykorzystywane do zrywki, podwożenia oraz przewożenia drewna. Ich rola polega na tym, że załadowują drewno na wózek jezdny, przewożą oraz rozładowują.

Czym harwestery różnią się od harwarderów?

Harwardery to bardzo popularne maszyny leśne używane, dostępne na naszej stronie internetowej. Są to wielofunkcyjne urządzenia, które łączą w sobie funkcje wykonywane przez harwestery i forwardery. Potrafią one wykonać ścinkę, okrzesać drewno z gałęzi, zrobić przerzynkę i ułożyć odpowiednio drewno. Trzeba przyznać, że są to maszyny leśne używane wyjątkowo wielofunkcyjne. Jeżeli wyposaży się je w chwytak, to można je wykorzystać do zrywki oraz podwozu drewna. Wszystkie wspomniane wcześniej maszyny leśne na sprzedaż podlegają dozorowi technicznemu. Znaczy to, że należy je zarejestrować w Urzędzie Dozoru Technicznego, zanim zacznie się z nich korzystać.

Jakie jeszcze maszyny leśne używane posiadamy w naszej ofercie?

Oprócz wspomnianych wcześniej maszyn leśnych na sprzedaż, warto jeszcze wspomnieć o takich urządzeniach, jak: koparki leśne, ładowarki typu "knuckleboom", maszyny do okrzesywania gałęzi, traki oraz traktory leśne. Wszystko to w bardzo dobrej cenie i stanie technicznym.

Do góry