Żadne z ogłoszeń nie pasuje do wymaganych kryteriów.

Używane maszyny leśne

Dostępne na naszej stronie internetowej używane maszyny leśne, można przeglądać przez kliknięcie w linki poniżej. Pod każdym z nich znajdziesz opis używanych urządzeń leśnych, z takich krajów, jak: Polska, Finlandia, Szwecja, Niemcy, Norwegia oraz innych państw w Europie.

Do czego można zastosować używane maszyny leśne?

Maszyny leśne przeznaczone są do wykonywania prac w lasach. Należy tutaj wymienić przykładowo takie czynności, jak: karczowanie, ciecie drzew i przewóz drewna. W kategorii nazwanej używane maszyny leśne można spotkać na przykład: sprzęt do zrywki drewna, przyczepy do przewozu drewna, rębaki, piły mechaniczne oraz inne. Natomiast do pozyskiwania drewna stosuje się między innymi takie maszyny, jak: harwestery, forwardery, harwardery oraz skidery. Najprostszy podział maszyn leśnych
Maszyny leśne na sprzedaż dzieli się na dwie główne grupy. W pierwszej z nich znajdują się maszyny przeznaczone do zadań technologicznych, na przykład do ścinki drzew, okrzesywania lub przycinki. W drugiej grupie natomiast są używane maszyny leśne, które wykorzystuje się przy operacjach transportowych, na przykład przy zrywce drewna albo wywożeniu go z lasu. Połączenie tych dwóch grup
Warto jeszcze wspomnieć o maszynach leśnych na sprzedaż, które stanowią połączenie dwóch wymienionych wcześniej grup. Może to być na przykład używana maszyna leśna, która jest wykorzystywana do ścinki, okrzesywania, przerzynki i zrywki. Bardzo nowoczesne maszyny używane tego rodzaju mają też wiele dodatkowych funkcji. To sprawia, że są jednymi z najchętniej kupowanych przez użytkowników maszyn. Często można je spotkać w leśnictwie.

Co to są harwestery?

Wcześniej wymieniliśmy kilka nazw maszyn leśnych używanych, które nie dla wszystkich mogą być zrozumiałe. Pierwsza takie urządzenia to harwestery. Są to maszyny leśne na sprzedaż ścinkowo-układające. Służą one do ścinania drzew, okrzesania ich z gałęzi oraz układania we właściwy sposób. Maszyny leśne używane tego rodzaju są wyposażone w podwozie gąsienicowe albo kołowe. Na specjalnie do tego przeznaczonym wysięgniku albo żurawiu hydraulicznym posiadają zawieszoną głowicę ścinkową, która jest wyposażona w chwytak do drewna. Ta maszyna leśna używana ma elementy tnące, takie jak piły tarczowe albo łańcuchowe.

Do czego wykorzystywane są forwardery?

To kolejny bardzo ciekawy, choć mało znany rodzaj używanych maszyn leśnych dostępnych w naszym sklepie internetowym. Są to maszyny leśne na sprzedaż połączone przegubowo z wózkiem jezdnym. Wykorzystywane są one do zrywki nasiębiernej, która polega na przewożeniu drewna z miejsca pozyskania do drogi wywozowej. Dzięki temu urządzeniu drewno nie ma kontaktu z podłożem. Forwardery są wyposażone w żuraw oraz chwytak do drewna. Tego rodzaju używane maszyny leśne są wykorzystywane do zrywki, podwożenia oraz przewożenia drewna. Ich rola polega na tym, że załadowują drewno na wózek jezdny, przewożą oraz rozładowują.

Czym harwestery różnią się od harwarderów?

Harwardery to bardzo popularne maszyny leśne używane, dostępne na naszej stronie internetowej. Są to wielofunkcyjne urządzenia, które łączą w sobie funkcje wykonywane przez harwestery i forwardery. Potrafią one wykonać ścinkę, okrzesać drewno z gałęzi, zrobić przerzynkę i ułożyć odpowiednio drewno. Trzeba przyznać, że są to maszyny leśne używane wyjątkowo wielofunkcyjne. Jeżeli wyposaży się je w chwytak, to można je wykorzystać do zrywki oraz podwozu drewna. Wszystkie wspomniane wcześniej maszyny leśne na sprzedaż podlegają dozorowi technicznemu. Znaczy to, że należy je zarejestrować w Urzędzie Dozoru Technicznego, zanim zacznie się z nich korzystać.

Jakie jeszcze maszyny leśne używane posiadamy w naszej ofercie?

Oprócz wspomnianych wcześniej maszyn leśnych na sprzedaż, warto jeszcze wspomnieć o takich urządzeniach, jak: koparki leśne, ładowarki typu "knuckleboom", maszyny do okrzesywania gałęzi, traki oraz traktory leśne. Wszystko to w bardzo dobrej cenie i stanie technicznym.

Do góry