Żadne z ogłoszeń nie pasuje do wymaganych kryteriów.

Forwardery używane

Forwardery używane to specjalistyczne maszyny, które zostały zaprojektowane oraz zbudowane do wykonywania pracy w wymagających warunkach terenowych. Są wytwarzane w wersjach cztero-, sześcio- lub ośmiokołowych oraz wyposażone w żurawie hydrauliczne o wysięgu 7-10 m. To typowe specjalistyczne maszyny do pracy przy większych gospodarstwach leśnych. Są podstawowym wyposażeniem firm kontraktorskich w krajach, w których drewno jest pozyskiwane metodą drewna krótkiego.

Poruszanie się forwarderów po terenie

Używane forwardery na sprzedaż bardzo łatwo pokonują stoki o nachyleniu 25 stopni, nierówności terenu, niewielkie cieki wodne oraz inne przeszkody. Jednak trzeba pamiętać o tym, że nie jest to maszyna przeznaczona do poruszania się po utwardzonych drogach. Układ przeniesienia napędu nie jest do tego dostosowany. Poza zwiększonym zużyciem opon, w całym układzie występują silniejsze przeciążenia, w szczególności przy włączeniu napędu obydwu mostów. Jazda z maksymalną prędkością przez dłuższy czas doprowadza do przegrzania oleju w przekładni hydrokinetycznej.

Ważna jest długość przewożonego drewna

W zasadzie najlepszą długością dla forwarderów używanych jest od 5 do 6 metrów. Środek ciężkości przewożonego materiału będzie się wtedy znajdował nad tylną osią i będzie zapewniał właściwą stabilność całej maszyny. Wydajność pracy używanego forwardera jest zależna przede wszystkim od ilości masy pobieranej z jednego hektara. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą tych maszyn. Atrakcyjne ceny! Używane Forwardery-Niskie ceny.

Do góry