Żadne z ogłoszeń nie pasuje do wymaganych kryteriów.

Skidery używane

Skidery używane są wykorzystywane do zrywki półpodwieszonej dłużycy. Załadunek jest dokonywany za pomocą wciągarki linowej.

Jak zbudowane są skidery używane?

Ciągniki typu skider są przeznaczone do półpodwieszonej zrywki drewna; Rama ciągnika złożona jest z dwóch części, które są ze sobą połączone przegubowo. To daje ciągnikowi, czyli skiderowi używanemu dużą zwrotność. Skidery używane posiadają napęd na wszystkie koła. Są to ciągniki czterokołowe. Na przedniej ramie znajduje się silnik, kabina kierowcy i mygłownica poruszana hydraulicznie. Na tylnej ramie jest wciągarka linowa jedno– albo dwubębnowa oraz masywna tarcza, która osłania tylne koła. Lina robocza wciągarki przechodzi przez rolki na wsporniku.

Skidery kleszczowe używane

Ciągnikiem zrywkowym wyposażonym w chwytak jest też skider kleszczowy. Na tylnej części ramy zawiesza się na ruchomym wysięgniku hydraulicznie sterowane kleszcze. Podczas chwytania ładunku są opuszczone na ziemię, a w czasie jazdy wysięgnik unosi je razem z ładunkiem do góry. Często spotykane są również skidery używane wyposażone w oba te zespoły. Wtedy na zrywkowym ciągniku linowym (skider) umieszcza się dodatkowo chwytak. Wciągarka umożliwia dociągnięcie drzewa do zasięgu pracy chwytaka. Skidery używane zamiast lemiesza, które znajduje się z przodu ciągnika, mogą posiadać ładowarkę, która służy do mygłowania zerwanego drewna oraz do załadunku drewna na pojazdy wywozowe. Pierwsze tego rodzaju skidery używane produkowały firmy amerykańskie i kanadyjskie, a póżniej czechosłowackie, na bazie ciągników LKT 120A oraz LKT 120B. Używane Skidery-Niskie ceny!

Do góry