Urządzenia do okrzesywania gałęzi

Żadne z ogłoszeń nie pasuje do wymaganych kryteriów.

Urządzenia do okrzesywania gałęzi używane

Urządzenia do okrzesywania gałęzi używane znajdziesz w ofercie naszego serwisu Maszyno.pl. Okrzesywanie to operacja technologiczna, która polega na odcięciu gałęzi od pnia. To czynność bardzo pracochłonna, a gdy wykonujesz ją za pomocą zwykłej pilarki, również może być to niezwykle niebezpieczne, bo to urządzenie może się odbić i Cię zranić. Urządzenia do okrzesywania gałęzi używane można podzielić na dwie grupy: bierne i aktywne.

Używane okrzesywarki bierne

W używanych okrzesywarkach biernych drzewo jest przeciągane przez urządzenie za pośrednictwem ciągnika rolniczego, który jest wyposażony w chwytak lub skidera. Do tego typu okrzesywarek zaliczana była wyprodukowana w byłej Czechsłowacji konstrukcja, która miała symbol OVS. Wymagała używania dwóch ciągników rolniczych. Jeden był maszyną bazową oraz stosowało się go do napędzania układu hydraulicznego zamykającego oraz otwierającego noże okrzesujące. Natomiast drugi ciągnik był wykorzystywany do przeciągania drzewa między nożami. Niezwykle prostą konstrukcją była tak zwana okrzesywarka bramowa. Posługiwano się nią w krajach Ameryki Północnej. Była zbudowana z solidnej metalowej kraty, przez którą przeciągano okrzesywane drzewo.

Używane okrzesywarki aktywne

W używanych okrzesywarkach aktywnych drzewa są przeciągane za pośrednictwem specjalnego układu napędowego maszyny, czyli walców podających, przenośników łańcuchowych albo ślimakowych, skoku części zespołu okrzesującego (tzw. okrzesywarki skokowe). Oba rodzaje okrzesywarek znajdziesz w naszej ofercie. Urządzenia do okrzesywania gałęzi-Używane-Niskie ceny.

Do góry