Żadne z ogłoszeń nie pasuje do wymaganych kryteriów.

Używane maszyny magazynowe

W naszym serwisie z ogłoszeniami maszyno.pl mamy bardzo duży wybór maszyn magazynowych na sprzedaż. Gdy tylko klikniesz, w któreś z poniższych zdjęć, to możesz obejrzeć wszystkie dostępne w nas używane maszyny magazynowe i sprzęt logistyczny z Polski oraz zagranicy.

Jaka jest definicja samego słowa magazyn?

Magazyn to organizacyjno-funkcjonalny obiekt budowlany wykorzystywany do składowania oraz przemieszczania dóbr materialnych, czyli inaczej mówiąc zapasów na wyszczególnionej do tego celu przestrzeni. Jego najbardziej istotnym zadaniem jest utrzymanie oraz obsługa zapasów, w taki sposób, aby wszyscy mający do tego prawo uczestnicy procesu logistycznego, posiadali dostęp do magazynu. Aby całość bardzo dobrze i sprawnie działała, potrzebne są właściwe maszyny magazynowe oraz urządzenia transportowe. Do tych ostatnich należy zaliczyć między innymi: wózki widłowe, ciągniki terminalowe, wozy do składowania oraz transportu kontenerów, wózki do transportu kłód, dźwignice, przenośniki.

Czym są wózki widłowe podnośnikowe?

Wózki widłowe podnośnikowe, bardziej wszystkim znane jako wózki widłowe, to tak naprawdę kołowe pojazdy mechaniczne o napędzie silnikowym. Są one wykorzystywane do transportu materiałów o bardzo dużej wadze, nawet do kilkudziesięciu ton. Stosuje się je do prac rozładunkowych oraz przeładunkowych w magazynach, fabrykach i portach. Przewożony za pomocą wózków widłowych materiał, najczęściej układa się na drewnianych paletach. Wózki widłowe podnośnikowe znajdziesz w naszej kategorii maszyny magazynowe używane. Najbardziej znani producenci wózków widłowych to między innymi: Liebherr, Jungheinrich, Toyota, JCB, oraz Daewoo.
Ciągniki terminalowe to kolejna odmiana maszyn magazynowych na sprzedaż Ciągniki terminalowe to podtyp ciągników siodłowych. Są to pojazdy specjalne. Charakteryzują się bardzo dobrą zwrotnością oraz widocznością z kabiny kierowcy. Ciągniki terminalowe przeznaczone są do holowania pojazdów ciągnionych i zestawów, które składają się nawet z kilku przyczep. Warto wiedzieć o tym, że nie poruszają się one po drogach publicznych. Można je spotkać na przykład w centrach logistycznych, terminalach kontenerowych albo portach morskich. Najpopularniejsi producenci ciągników terminalowych to między innymi firmy: Terberg, Kalmar, Mol, Mafi, Sisu, Linde.

Chwytaki do bel- jak wybrać odpowiednią używaną maszynę magazynową?

Bele siana to wyjątkowo delikatne ładunki. Trzeba się z nimi obchodzić bardzo ostrożnie, bo każde uszkodzenie folii, która je oplata, będzie prowadziło do psucia się sporządzonej beli. Właśnie w tym pomogą Ci specjalne chwytaki do bel, które bezpiecznie je przetransportują we wskazane przez Ciebie miejsce. Przy wyborze chwytaka do beli, pierwszym kryterium, które musisz uwzględnić jest wielkość oraz waga balotów z sianem, które będziemy później przewozić. Są one zależne od zmiennych, na przykład od rodzaju prasy, za pomocą której zebrano materiał i wilgotności sprasowanej zielonki. Dla bel o wymiarach 1,2x1,2 m zwijanych prasami łańcuchowymi najbardziej odpowiednia będzie waga na poziomie między 400 a 500 kg. Dużo cięższe są bele, które były prasowane z użyciem maszyn walcowych albo pasowych, po których bele siana są dużo bardziej zbite. Wszystkie niezbędne maszyny magazynowe używane, znajdziesz w naszym serwisie.

Kategorie ogłoszeń
Maszyny magazynowe [powrót]
Schowek
Do góry