Żadne z ogłoszeń nie pasuje do wymaganych kryteriów.

W dwudziestym pierwszym wieku rolnictwo dokonało wielkiego przełomu. Uprawianie roli jest na tak zaawansowanym poziomie, iż bez wsparcia zaawansowanej techniki, żaden gospodarz nie będzie w stanie poradzić sobie z codziennymi pracami, które są bardzo czasochłonne i praktycznie niewykonalne bez wsparcia maszyny rolniczych.

Czym tak naprawdę są maszyny rolnicze? Można ich definicję przedstawić w sposób dwojaki: z jednej strony maszyny rolnicze to dawniej ręcznie napędzane lub przy pomocy domowych zwierząt maszyny używane w rolnictwie. Dzisiejsza definicja różni się tym, iż współczesne maszyny rolnicze to maszyny używane w rolnictwie, które są samobieżne lub które współpracują z rolniczym ciągnikiem.

Proces rolniczy odbywa się w wyniku synergii ruchu maszyny po polu rolnym oraz w wyniku ruchu pracujących elementów maszyny – wchodzących w skład ciągnika lub do niego doczepianych. Jeżeli interesuje Was tematyka maszyn rolniczych, planujecie w najbliższym czasie rozbudować posiadaną flotę tychże maszyn, zachęcamy do przeczytania tego artykułu. Umożliwi Wam to zapoznanie się tematyką maszyn rolniczych w sposób transparentny.maszyny rolnicze

Nowe maszyny rolnicze

Tak jak pisaliśmy we wstępie, nowe maszyny rolnicze to klucz do zdominowania rynku rolnego. Przy ich wsparciu można otrzymać nieprawdopodobnie wysokie wyniki. To wszystko dzięki temu, iż do produkcji nowych maszyn rolniczych wykorzystywana jest najnowsza technologia, która dzięki ogólnemu postępowi, doskonale usprawniła wszystkie możliwe procesy. Minimalizuje tym samym czas potrzebny do uprawy ziemi oraz maksymalizuje ewentualne zyski z niej płynące.

Pomimo dosyć wysokiej ceny nowych maszyn rolniczych, warto się zastanowić nad ich wyborem, gdyż dzięki nim uzyskujemy produkt, który jest najnowocześniejszy – dzięki czemu jest najbardziej wydajny, a dodatkowo posiadają gwarancję producenta, co minimalizuje ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych wydatków w czasie procesu eksploatacji. Co więcej najnowocześniejsze maszyny rolnicze mogą być sterowane w pełni automatycznie, co w niewiarygodny sposób ułatwi naszą pracę.

Jeżeli zastanawiacie się jakie rodzaje maszyn rolniczych wyróżniamy oraz jaki rodzaj sprawdzi się najlepiej, aby wspomóc pracę waszego gospodarstwa to zapraszamy do dalszej części artykułu.

Rodzaje maszyn rolniczych

Jak wszystko w technice lądowej, tak i maszyny rolnicze wykorzystywane do uprawy roślin dzielą się na kilka rodzajów. Możemy wyróżnić następujące rodzaje maszyn rolniczych:

 • Agregaty uprawowe – służą do spulchniania i rozdrabniania roli. Wyróżniamy agregaty przedsiewne (inaczej agregaty bierne, które są przeznaczone do przygotowanie gleby pod zasiew), uprawowo-siewne (wykorzystywane do optymalnego zasiewu ziaren) oraz pożniwne (inaczej ścierniskowe, które składają się z kultywatora, talerzy, zębów oraz wałów rurowych. Służą do optymalnego wyrównywania i ubijania gleby po żniwach).

 • Brony – wykorzystywane są do spulchniania oraz rozdrabniania roli. Wyróżnić można brony zębowe (drewniane, zygzakowe, kolczaste oraz sprężynowe), talerzowe oraz aktywne (wahadłowe lub wirnikowe). Według masy brony dzieli się na lekkie (które spulchniają rolę na głębokość 2-5 cm), średnie (spulchniają rolę na głębokość 4-6 cm) oraz ciężkie (spulchniają role na głębokość 6-10 cm).

 • Glebogryzarki – jak sama nazwa wskazuje służą do intensywnego spulchniania gleby. Można wyróżnić trzy typy glebogryzarek: ogrodnicze (służące do płytkiej uprawy międzyrzędowej), polowe (wykorzystywane do łąk oraz gruntów ornych) oraz specjalne (torfowe i frezarkowe).

 • Kombajny – jest to zaawansowane maszyna rolnicza, która służy do zbierania uprawnych roślin. Można wyróżnić między innymi kombajny ziemniaczane, zbożowe, kombajny do zbioru buraków, roślin sadowniczych, warzyw – między innymi do zbioru porzeczek, agrestu, jagód, ogórków, cebuli, marchwi i kapusty).

 • Kosiarki – przeznaczone do koszenia traw oraz roślin zielonych. Biorąc pod uwagę sposób działania wyróżnia się kosiarki rotacyjne, bębnowe, listwowe, bijakowe oraz dyskowe.

 • Kosiarko-rozdrabniarki – przeznaczona do koszenia i jednoczesnego rozdrabniania. Idealnie sprawdzi się w sadzie oraz na plantacji krzewów jagodowych oraz innych.

 • Ładowacze czołowe i tylne – służą do załadunku oraz rozładunku transportowanych towarów. Montowane są przeważnie do ramy na ciągnikach rolniczych. W zależności od rodzaju pracy elementem roboczym może być: czerpak do kamieni, materiałów sypkich, bel, obornika, kłód, palet, itp.

 • Opryskiwacze – służą do opryskiwania pól. Można je podzielić na następujące rodzaje: opryskiwacze samojezdne, polowe zawieszane, polowe zaczepiane, opryskiwacze ULV, ogrodnicze, sadownicze oraz specjalistyczne.

 • Owijarki – wykorzystywane do owijania bel zarówno okrągłych, jak i prostopadłościanów.

 • Pługi – jest to narzędzie do wykonywania orki. Pługi dzielą się ze względu na element roboczy (lemieszowe oraz talerzowe), ze względu na sposób wykonywania orki (zagonowe oraz bezzagonowe) oraz ze względu na sposób łączenia z ciągnikiem (zawieszane, półzawieszane oraz przyczepiane).

 • Prasy – wykorzystywana do zbierania, prasowania oraz wiązania w bele słomy, siana lub zielonki. Wyróżniamy prasy o niskim, średnim i wysokim stopniu zgniotu. Dodatkowo prasy dzielimy na kostkujące oraz zwijające.

 • Przetrząsacze – używana do przetrząsania siana, co umożliwia szybsze jego suszenie.

 • Rozdrabniacze do bel – stosowane do rozdrobnienia, zadawania oraz ścielenia słomy oraz siana.

 • Rozrzutniki – inaczej roztrząsacz obornika. Służy do rozwożenia, rozdrabniania oraz rozrzucania obornika po polu. Wyróżnić można trzy jego rodzaje: z wyrzutem tylnym, przednim oraz bocznym.

 • Rozsiewacze – przeważnie służące do równomiernego rozsiewania nawozów sztucznych. Wyróżniamy rozsiewacze tarczowe, wahadłowe oraz pneumatyczne.

 • Sieczkarnie – wykorzystywana do cięcia trawy, słomy, kukurydzy i innych roślin na sieczkę. Można wyróżnić sieczkarnie polowe, samojezdne, przyczepiane do ciągników lub stacjonarne.

 • Siewniki – służy do wysiewania materiału siewnego. Wyróżniamy siewniki precyzyjne, rzędowe, podciśnieniowy i nadciśnieniowy.

 • Traktory – wykorzystywany do przemieszczania maszyn i urządzeń, które nie posiadają własnego napędu. Można wyróżnić traktory kołowe (2WD lub 4WD), gąsiennicowe oraz półgąsienicowe.

 • Wały uprawowe – używane są do ugniatania gleby oraz zmniejszenia jej porowatości. Wyróżnić można wały gładkie, prętowe oraz pierścieniowe.

 • Wozy asenizacyjne – służą do pobierania, transportu oraz rozlewania gnojówki na pola uprawne.

 • Zbieracze do bel – to maszyny do załadunku, transportu oraz rozładunku bel.

 • Zgrabiarki – to maszyna służąca do mechanicznego zgrabiania trawy lub siana.

Używane maszyny rolnicze

Biorąc pod uwagę dosyć wysoką cenę maszyn dobrym pomysłem będzie zainteresowanie się zakupem używanych maszyn rolniczych. Okazuje się bowiem, że jeżeli tylko dobrze poszukamy, to możemy natknąć się na maszyny, które są w bardzo dobrym stanie technicznym. Nieraz może się nawet zdarzyć, że w związku z modernizacją swojego gospodarstwa, sprzedawane są praktycznie nowe maszyny, nierzadko nawet na gwarancji. Wystarczy tylko dobrze poszukać.

Co więcej, używane maszyny rolnicze są niejednokrotnie świetnym pomysłem, ponieważ zostały już przetestowane i dotarte, a co za tym idzie są wolne od wad fabrycznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wykorzystując już używane maszyny rolnicze mamy większą pewność, że sprawdzony sprzęt nas nie zaskoczy ewentualną wadą, która prawdopodobnie zostałaby wykryta przez poprzedniego właściciela.

Maszyny rolnicze Niemcy

Jeżeli szukamy sprawdzonego miejsca, z którego możemy sprowadzić maszyny rolnicze to Niemcy będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Weźmy pod uwagę fakt, iż Niemcy są jedną z największych gospodarek Europy i nawet całego świata, co za tym idzie maszyny rolnicze w Niemczech są niezwykle zaawansowane, posiadają wysoką jakość oraz bardzo dobrą wydajność.

Dodatkowym atutem niemieckich maszyn rolniczych jest fakt, iż gospodarka rolna jest tam bardzo zautomatyzowana, a co za tym idzie i sprzęt rolny jest wysoce automatyczny, co sprzyja prowadzeniu średnich i dużych gospodarstw rolnych.

Kolejnym atutem maszyn rolniczych z Niemiec jest ich względnie niska cena oraz fakt, że sprzedawany sprzęt jest bardzo nowoczesny, nawet ten używany. Należy mieć świadomość, że Niemcy wymieniają swoją flotę dosyć często, przez co sprzęt nie jest zbytnio wyeksploatowany.

Maszyny rolnicze sprzedaż

Produkcja narzędzi oraz maszyn rolniczych na sprzedaż urosła na tak wielką skalę, iż powstało wiele specjalistycznych firm zarówno w Polsce, jak i za granicą, które oferują sprzedaż maszyn rolniczych oraz ich gruntowny serwis. Tak naprawdę, rolnik, który dokładnie wie czego oczekuje od swojej maszyny rolniczej z powodzeniem znajdzie taki sprzęt, którego parametry będą w pełni spełniały jego wymagania. Niezależnie od tego czy będzie korzystał ze sklepu stacjonarnego, internetowego oraz czy szukał będzie sprzętu w Polsce czy też za granicą.

Maszyny rolnicze poleasingowe

Bardzo dobrym pomysłem na obniżenie kosztów zakupu sprzętu jest skorzystanie z możliwości nabycia maszyn rolniczych poleasingowych. Taki sprzęt oferowany przez różnego rodzaju firmy poleasingowe, ma maksymalnie 10 lat oraz pochodzi z pewnego i sprawdzonego źródła. Bardzo dobry stan techniczny w połączeniu z atrakcyjną ceną sprawia, iż zakup maszyn rolniczych poleasingowych naprawdę się opłaca. Takiego sprzętu najlepiej szukać na portalach poleasingowych, gdzie przy odrobinie szczęścia można trafić na bardzo dobre urządzenia, które z pewnością usprawnią naszą pracę przy zachowaniu bardzo dobrego współczynnika jakości do ceny produktu.

Maszyny rolnicze cena

Jeżeli zastanawiacie się jakie są ceny maszyn rolniczych to niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zakres jest tak obszerny, że w zależności od wybranego urządzenia może ono kosztować od kilku tysięcy złotych do kwot przewyższających milion i więcej złotych. Wszystko zależy od tego czy kupujemy nowy sprzęt, czy używany. Czy jest to ciągnik rolniczy, osprzęt do niego, agregat. Dobrym pomysłem na poznanie cen interesującej nas maszyny rolniczej jest sprecyzowanie swoich potrzeb oraz preferencji, a następnie skorzystanie z wyszukiwarek i porównywarek cen maszyn rolniczych, które są wszechobecne w Internecie. Tylko w taki sposób otrzymamy jednoznaczną i transparentną odpowiedź na pytanie dotyczące cen maszyn rolniczych.maszyny rolnicze

Części do maszyn rolniczych

Trzeba zdawać sobie sprawę, że wszystko się kiedyś psuje. Dlatego też wiele firm, prowadzić sprzedaż części do maszyn rolniczych. Przeważnie wymieniane są całe podzespoły, ale znaleźć można również firmy, które oferują poszczególne elementy. Rynek jest tak nasycony firmami, które prowadzą sprzedaż części do maszyn rolniczych, że w zasadzie żadne uszkodzenie nie będzie stanowiło dla nas problemu i z pewnością znajdziemy zamiennik uszkodzonej części maszyny rolniczych.

Producenci maszyn rolniczych

Producentów maszyn rolniczych jest naprawdę wielu. Jak rynek bogaty, tak i firm, które są zainteresowane produkcją maszyn rolniczych jest wiele. Czołowi producenci maszyn rolniczych to:

 • AMAZONE

 • AUSA

 • AVANT

 • BELARUS

 • BOBCAT

 • CASE IH

 • CHALLENGER

 • CLAAS

 • CRYSTAL

 • DEUTZ-FAHR

 • DIECI

 • FARESIN

 • FARMER

 • FARMTRAC

 • GOLDONI

 • HYDRAMET

 • JCB

 • JOHN DEERE

 • JOSKIN

 • KOCKERLING

 • KONGSKILDE

 • KRONE

 • KUBOTA

 • KVERNELAND

 • LAMBORGHINI

 • LANDINI

 • LEMKEN

 • MA-AG

 • MACKS

 • MANITOU

 • MCCORMICK

 • MERLO

 • MOSKIT

 • NEW HOLLAND

 • PASQUALI

 • PICHON

 • POM Augustów

 • POM Ltd Sp. z o.o.

 • PROKMAR

 • PRONAR

 • SAMASZ

 • SAME

 • SAUERBURGER

 • SCHAFFER

 • SIPMA

 • STEYR

 • TECNOMA

 • TENIAS

 • THALER

 • TRIOLIET

 • URSUS S.A.

 • VADERSTAD

 • VALTRA

 • VICON

 • VOGEL&NOOT

 • WEIDEMANN

 • WIELTON

 • ZETOR

Ogłoszenia maszyn rolniczych

Jeżeli zastanawiacie się gdzie szukać ogłoszeń maszyn rolniczych to chyba najlepszym i najrozsądniejszym miejscem do rozpoczęcia swoich poszukiwań będzie dobrodziejstwo dwudziestego pierwszego wieku: Internet. Tam sprzedawcy po prostu prześcigają się w ogłaszaniu walorów swojego sprzętu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż w zaciszu swojego domu możemy zapoznać się z bardzo bogatą ofertą praktycznie wszystkich możliwych producentów maszyn rolniczych. Innym dobrym pomysłem na poszukiwanie ogłoszeń maszyn rolniczych jest zakup prasy profesjonalnej o tematyce rolniczej. Tam z powodzeniem znajdziemy to co nas interesuje.

Równie dobrym pomysłem będzie uczestnictwo w warsztatach dla rolników, gdzie niejednokrotnie można zapoznać się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami stosowanymi w maszynach rolniczych. Wiele stoisk, na których spotkać można specjalistów, którzy chętnie odpowiedzą na każde nasze pytanie.

Używane traktory na sprzedaż

Poniżej prezentujemy ofertę ciągników rolniczych, pochodzących od sprawdzonych, znanych na całym świecie marek. Znajdujące się w naszej ofercie traktory są poddawane przeglądom technicznych i gdy jest to potrzebne, to od razu się je naprawia. O całym tym procesie, oczywiście na bieżąco informujemy klientów. Mamy na sprzedaż używane traktowy z Polski i zza granicy.

Ciągniki rolnicze na sprzedaż

Ciągniki rolnicze nazywane są inaczej traktorami. Są najpopularniejszymi maszynami rolniczymi. Aktualnie występują w małych i w dużych gospodarstwach rolnych. Zarówno w tych, które specjalizują się w produkcji roślinnej, jak i zwierzęcej.

Funkcje używanych ciągników rolniczych

Jako pojazd mechaniczny traktor jest stosowany do rozmaitych prac w gospodarstwie rolnym. Najczęściej używa się go do prac polowych, a mówiąc bardziej szczegółowo do transportowania innych maszyn rolniczych, które nie mają własnego napędu, na przykład kultywatorów lub siewników. Zależnie od typu maszyny, można ją przymocować do tyłu albo do przodu ciągnika. Poza tym ciągniki używane są wykorzystywane jako funkcjonalny środek transporty, gdy doczepi się do nich przyczepy rolnicze.

Typy używanych ciągników rolniczych

Ciągniki rolnicze na sprzedaż, czyli traktory wyróżnia się przede wszystkim według rodzaju układu jezdnego i mocy silnika. Ciągniki kołowe są najczęściej spotykanymi i najbardziej uniwersalnymi rodzajami traktorów. Pośród nich można wyróżnić ciągniki z napędem na jedną tylko oś (2WD) oraz ciągniki z napędem na obie osie (4WD). Używane traktory- niskie ceny.

Kategorie ogłoszeń
Maszyny rolnicze [powrót]
Schowek
Do góry