Żadne z ogłoszeń nie pasuje do wymaganych kryteriów.

Maszyny do zbioru oliwek

Oliwki są niezwykle podatne na pleśnienie oraz utlenienie. Jeżeli są uszkodzone lub zniszczone, to jest jeszcze gorzej. W związku z tym bardzo ważne jest, aby w czasie zbioru owoców ich nie uszkodzić, ani nie dopuścić do ich kontaktu z ziemią.

Dwie metody zbierania oliwek

Oliwki są zbierane ręcznie albo mechanicznie. Jeżeli odbywają się zbiory ręczne, to oliwki są zrywane bezpośrednio do lnianych toreb. Najczęściej jednak stosuje się ręczne wytrząsarki albo specjalne grzebienie oraz strąca się oliwki na rozłożoną w koło drzewa płachtę.

Mechaniczne zbieranie oliwek

Przy zbieraniu mechanicznym stosuje się używane maszyny do zbioru oliwek. Otrząsają one drzewo z oliwek, a one wpadają do specjalnych pojemników. Dzięki temu oliwki nie mają kontaktu z ziemią. Pojemnik, który przypomina odwrócony parasol o średnicy ośmiu metrów, zostaje rozpostarty pod drzewem oliwnym. Ukryty w środku mechanizm wstrząsa drzewem, a oliwki wpadają do parasola. Następnie za pośrednictwem taśmy jadą do transportera. Parasol chroni przed potencjalnymi uszkodzeniami lub obiciami, ponieważ oliwki spadają na piękną płachtę oraz przesuwają się delikatnie na samo dno.

Inne maszyny do zbierania oliwek używane w naszej ofercie

W naszej ofercie maszyn do zbioru oliwek na sprzedaż mamy również urządzenia przypominające pająka na długich nogach, które przejeżdżają nad drzewem oliwnym oraz zabierają drzewo do swojego wnętrza. Spokojnie. Nie niszczą go, ale tylko nim potrząsają. Dzięki temu oliwki spadają do pojemników, które znajdują się w środku urządzenia. Używane maszyny do zbioru oliwek- Niskie ceny.

Kategorie ogłoszeń
Maszyny rolnicze [powrót]
Schowek
Do góry