Maszyny Rolnicze

Model bizona kombajn Bizon - sprawdź opinie i zalety

Autor Roman Sokołowski
Roman Sokołowski19.09.20235 min.
 Model bizona kombajn Bizon - sprawdź opinie i zalety

Kombajny zbożowe odgrywają kluczową rolę w nowoczesnym rolnictwie. Pozwalają na szybkie i wydajne zbiory, decydując o opłacalności produkcji. Jednym z ciekawych modeli na rynku jest kombajn Bizon w wersji bizona. Sprawdźmy zatem, jakie zalety oferuje i dlaczego warto rozważyć jego zakup.

Jakie są główne zalety modelu bizona kombajnu Bizon?

Model bizona kombajnu Bizon wyróżnia się przede wszystkim dużą wydajnością. Dzięki pojemności zbiornika na ziarno sięgającej 9 tys. litrów oraz szerokiemu hederowi (do 12 m) pozwala na szybkie zbiory nawet na dużych areałach. Istotna jest również niezawodność tego modelu. Solidna konstrukcja oraz wysokiej jakości podzespoły sprawiają, że kombajn Bizon bizona pracuje bez zarzutu przez wiele sezonów. Do zalet można zaliczyć także prostą i intuicyjną obsługę, dzięki czemu kombajn może prowadzić nawet mniej doświadczony operator.

Dlaczego warto wybrać kombajn Bizon model bizona?

Decydując się na zakup kombajnu, rolnicy zwracają uwagę przede wszystkim na wydajność i niezawodność maszyny. Oba te parametry stawiają model bizona w czołówce dostępnych na rynku kombajnów. Duża pojemność zbiornika na ziarno przekłada się na mniejszą ilość przestojów związanych z jego opróżnianiem. Natomiast solidna konstrukcja i wysokiej jakości podzespoły ograniczają ryzyko awarii w trakcie żniw. Dla wielu gospodarstw istotnym argumentem może być także atrakcyjna cena modelu bizona.

Jakie opinie mają rolnicy na temat modelu bizona kombajnu Bizon?

Zdecydowana większość opinii rolników na temat kombajnu Bizon model bizona jest pozytywna. Zwracają oni uwagę przede wszystkim na dużą wydajność maszyny. Pozwala im ona na szybkie i sprawne przeprowadzenie żniw. Doceniają również niezawodność i niskie koszty eksploatacji. Negatywne opinie dotyczą najczęściej obsługi niektórych podzespołów, jednak ogólna ocena jest bardzo dobra. Większość rolników poleca zakup tego modelu.

Jak prezentuje się wydajność i niezawodność modelu bizona?

 Model bizona kombajn Bizon - sprawdź opinie i zalety

Kombajn Bizon w wersji bizona charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością. Przy optymalnym ustawieniu pozwala na osiągnięcie wydajności od 10 do nawet 15 ton ziarna na godzinę. Wynik ten możliwy jest dzięki dużej przepustowości maszyny, szerokiemu hederowi oraz pojemnemu zbiornikowi. Niezawodność również stoi na wysokim poziomie. Awarie należą do rzadkości, a ewentualne usterki są najczęściej niewielkie i łatwe do usunięcia. Dzięki temu czas przestojów jest ograniczony do minimum.

Jakie rozwiązania zastosowano w modelu bizona kombajnu Bizon?

Model bizona został wyposażony w szereg nowoczesnych rozwiązań zwiększających komfort obsługi i efektywność pracy. Należą do nich m.in. kabina klimatyzowana z amortyzowaną pneumatycznie kolumną kierowniczą, automatyczny system kontroli threshingu czy też wyświetlacz kolorowy z oprogramowaniem w języku polskim. Ponadto kombajn ma możliwość wyposażenia w system nawigacji GPS, ułatwiający precyzyjne prowadzenie maszyny.

Jak wygląda obsługa i serwisowanie modelu bizona?

Model bizona cechuje się prostą i intuicyjną obsługą. Większość funkcji uruchamiana jest za pomocą przycisków na pulpicie w kabinie operatora. Obsługa codzienna sprowadza się głównie do kontroli poziomów płynów i regularnego czyszczenia maszyny. Serwisowanie odbywa się zgodnie z zaleceniami producenta w określonych przebiegach maszyny. Części zamienne są łatwo dostępne, a ewentualne naprawy można szybko wykonać we własnym zakresie lub w wyspecjalizowanych punktach serwisowych.

Gdzie można kupić model bizona kombajnu Bizon i za jaką cenę?

Kombajn Bizon model bizona można kupić w autoryzowanych punktach sprzedaży na terenie całej Polski. Cena nowego egzemplarza wynosi około 600 000 zł. Istnieje także możliwość zakupu używanego kombajnu, którego cena zaczyna się od 150 000 zł w zależności od rocznika, przebiegu i wyposażenia. Maszyny można znaleźć na giełdach rolniczych lub u dealerów zajmujących się sprzedażą używanych kombajnów.

Podsumowanie

Model bizona kombajnu Bizon to maszyna łącząca wysoką wydajność z niezawodnością. Dzięki dużemu zbiornikowi na ziarno i szerokiemu hederowi pozwala na szybkie prowadzenie żniw. Natomiast solidna konstrukcja z wysokiej jakości podzespołami ogranicza ryzyko awarii. Dodatkowymi zaletami są prosta obsługa i niskie koszty eksploatacji. Wśród rolników model ten cieszy się bardzo dobrymi opiniami i jest chętnie polecaną maszyną. Dlatego warto rozważyć jego zakup, jeśli szukasz wydajnego i niezawodnego kombajnu.

Podsumowanie

Model bizona kombajnu Bizon to propozycja dla rolników ceniących wydajność i niezawodność maszyn żniwnych. Duży zbiornik na ziarno, szeroki heder oraz solidna konstrukcja sprawiają, że jest to maszyna pozwalająca sprawnie i bez zakłóceń przeprowadzić zbiory. Dodatkowo obsługa kombajnu jest prosta i intuicyjna. Biorąc pod uwagę opinie rolników oraz parametry techniczne, model ten zdecydowanie warto rozważyć przy wyborze nowego kombajnu zbożowego.

Najczęstsze pytania

Model bizona ma zbiornik o pojemności 9000 litrów.

W kombajnie Bizon model bizona można zamontować heder o szerokości od 4,5 do 12 metrów.

Prędkości robocze modelu bizona mieszczą się w przedziale od 6 do 12 km/h w zależności od warunków.

Zalecane przeglądy modelu bizona to co 100 godzin pracy lub po sezonie zbiorów.

Części zamienne do modelu bizona dostępne są u autoryzowanych dealerów oraz w sklepach z częściami rolniczymi.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jaki ciągnik wybrać na gospodarstwo 1 ha? Poradnik dla rolników
  2. Lemiesze do pługów unia grudziądz idealne rozwiązanie dla rolników
  3. Kombajn Bizon Z056 - najlepszy kombajn pod słońcem? Zobacz dlaczego warto go kupić
  4. Rolki taśmociągów - jak wybrać optymalne pod kątem trwałości i wydajności?
  5. Lemiesz do pługa grudziądz 2 skibowego | Sklep rolniczy
Autor Roman Sokołowski
Roman Sokołowski

Jestem pasjonatem wielu dziedzin, ale przede wszystkim skupiam się na tematyce związanej z rolnictwem, maszynami rolniczymi, fotowoltaiką, budownictwem i domem.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Jak dbać o kombajn rolniczy?
Maszyny RolniczeJak dbać o kombajn rolniczy?

Bizon to niewątpliwie serce wielu procesów związanych z uprawą roli. Jest nieoceniony w czasie żniw i zbioru plonów. Jednak, jak każda maszyna, również kombajn wymaga troski, uwagi i regularnej konserwacji, aby utrzymać swoją efektywność oraz przedłużyć swoją żywotność. W poniższym artykule skupimy się na kluczowych aspektach dbania o kombajn rolniczy, przyjrzymy się regularnej konserwacji, niezbędnym naprawom i wymianom części do Bizona, a także praktykom związanym z przechowywaniem i zabezpieczaniem go przed warunkami atmosferycznymi.