Żadne z ogłoszeń nie pasuje do wymaganych kryteriów.

Sprężarki używane

Używane sprężarki to maszyny energetyczne, których celem jest podwyższenie ciśnienia gazu albo wymuszenie jego przepływu, czyli nadanie energii kinetycznej. W sprężarce używanej ciśnienie ssawne jest trochę niższe od ciśnienia atmosferycznego, aby zachować ciśnienie tłoczne dużo wyższe od atmosferycznego. Używane sprężarki, w których ciśnienie ssawne jest niższe, a ciśnienie tłoczne jest tylko trochę wyższe od ciśnienia otoczenia, nazywa się pompami próżniowymi. Sprężarki podczas pracy wydzielają znaczne ilości ciepła, które musi zostać odprowadzone. Układy chłodzenia sprężarek używanych są podobne do układów chłodzenia w silnikach spalinowych. W mniejszych jednostkach wykorzystuje się chłodzenie bezpośrednie, a w większych pośrednie z chłodnicą. Sam sprężany gaz w wielu sytuacjach jest też chłodzony przez chłodzenie międzystopniowe (intercooler).

Zastosowanie sprężarek używanych

Sprężarki używane wykorzystuje się do: zwiększenia gęstości czynnika gazowego, podniesienia ciśnienia tego czynnika, wymuszenia przepływu, podwyższenia temperatury czynnika gazowego, oraz wywołania dodatniego efektu Joule’a-Thomsona.

Rodzaje sprężarek używanych

Z uwagi na stosunek sprężania sprężarki używane dzieli się na: wentylatory dla π < 1,1 (przyrost ciśnienia nie przekraczający 10 kPa), dmuchawy dla 1,1 < π < 2 oraz kompresory dla π > 2. W naszej ofercie znajdziesz również sprężarki używane na sprzedaż: wyporowe, przepływowe oraz inne. Gwarantujemy bardzo dobry stan techniczny i atrakcyjne ceny. Sprężarki Używane- Niskie Ceny.

Do góry