Żadne z ogłoszeń nie pasuje do wymaganych kryteriów.

Kombajny

Na naszej stronie internetowej znajduje się bardzo wiele używanych kombajnów w atrakcyjnych cenach sprawdzonych, renomowanych marek w bardzo dobrym stanie technicznym.

Czym jest kombajn? Jaka była jego historia?

Kombajn jest połączeniem kosiarki i młockarki w jedno. To jedna z najbardziej rewolucyjnych zmian w rolnictwie. Hiram Moore i John Hascall to wynalazcy pierwszej, ciągniętej początkowo przez kilka koni, postaci dzisiejszego kombajnu. W 1836 r. obaj zgłosili urządzenie do Urzędu Patentowego, żeby ochronić swój wynalazek. Pierwsze urządzenie miało na przodzie walec, który z kolei posiadał wyżłobione kołki, które ciągnęły zboże w kierunku kosiarki. Po przycięciu zboże było przetwarzane w cylindrze młocarni. Później wibrujące sito oddzielało ziarna zboża. Gdy zostały uwolnione z plew, to wpadały do worka. Za wynalazcę kombajnu w dzisiejszej formie uważany jest Cyrus McCormick.

Kombajny używane

Dostępne w naszej ofercie kombajny zbożowe na sprzedaż są złożone z sekcji żniwnej, zespołu transporterów, sekcji zbierającej, maszyn czyszczących i oddzielających oraz zbiornika. Kombajny znacznie ułatwiają pracę podczas żniw i są jednymi z najczęściej stosowanych maszyn rolniczych. Natomiast używane kombajny do ziemniaków i cebuli są podczepiane pod ciągnik rolniczy. Zamocowane do nich głębokie elementy kopiące są bardzo przydatne podczas zbierania cebuli. Zebrana cebula trafia do specjalnego zbiornika we wnętrzu kombajnu. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju kombajn używany chcesz kupić, znajdziesz go wśród naszych ogłoszeń. Zachęcamy do przeglądania. Używane kombajny-Niskie ceny.

Do góry